W kilku postach na szkolnej stronie internetowej wspomniano już, że luty i marzec to miesiące, kiedy to w szkołach w Polsce i na całym świecie szczególnie dbamy o podnoszenie świadomości Uczennic, Uczniów, Rodziców i Nauczycieli na temat BEZPIECZEŃSTWA W INTERNECIE.

W tym roku działania w Naszej Szkole, jakie zostały podjęte w tym zakresie to:

  • udział Nauczycieli w konferencji na temat bezpieczeństwa,
  • udział Dzieci i Młodzieży w zajęciach tematycznych podczas zajęć z wychowawcą i na lekcji informatyki (link), które zostały zakończone Quizem i wyłonieniem zwycięzców – Mistrzów bezpieczeństwa w Internecie (link).
  • udział siódmo i ósmoklasistów w projekcie „Przystań w sieci”.
Dzień Bezpiecznego Internetu - podsumowanie
  • Rodzicom przesłano materiały edukacyjne przybliżające funkcjonowanie portali, aplikacji i gier on-line, z których korzystają ich Dzieci (link).

Na zakończenie naszych zmagań i refleksji związanych z bezpieczeństwem w Internecie Uczniowie i Uczennice przygotowali plakaty promujące zasady, które warto przestrzegać, gdy surfujemy po Internecie.
Klasy I-III po zakończeniu cyklu zajęć na ten temat wypowiedziały się na podsumowującym plakacie, a chętni Uczniowie i Uczennice z klas starszych włączyli się w akcję przesyłając prace indywidualne.

Wszystkim serdecznie DZIĘKUJEMY i życzymy, żeby korzystając z Internetu mieli tylko te najlepsze doświadczenia.

Udostępnij na Facebook'u