W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klasy 3 rozbudzali swoją ciekawość, zainteresowania i pasje oraz poznawali tajniki otaczającego świata w ramach realizowanego od września projektu edukacyjnego Uniwersytetu Dzieci- ,,Mali detektywi. Jakie tajemnice kryje świat wokół nas?”

Projekt: Mali Detektywi klasa 3b

Pracując zespołowo mali lipieccy detektywi poszukiwali odpowiedzi na pytania dotyczące budowy ludzkiego mózgu, śladów zostawianych przez bryły, poznali sposoby na szybką naukę, dowiedzieli się do czego potrzebny jest im strach, jak odróżnić prawdę od fałszu. Wcielali się w detektywów szukających odpowiedzi na pytanie kto pozostawił odciski palców na różnych przedmiotach, a tym samym dowiedzieli się czym zajmuje się daktyloskopia. Uczniowie mierzyli się z problemem portretowania osób, bawili się kolorem, kształtem i barwą tworząc portrety a la Picasso. Dzięki udziałowi w projekcie rozwijali umiejętność kreatywnego myślenia, współpracy i formułowania wniosków. Każde wykonane zadanie nagradzane było naklejką, którą przyklejali w otrzymanych indeksach.

Na zakończenie projektu klasa 3 wzięła udział w wykładzie on-line poprowadzonym przez dr Magdalenę Jarzębowską pt.: “W jakim języku mówią zwierzęta?” oraz otrzymała certyfikat potwierdzający uczestnictwo.

certyfikat Mali Detektywi
Udostępnij na Facebook'u