W dniach 12-go i 19-go lutego uczniowie klasy 7 wzięli udział w warsztatach z ROBOTYKI przeprowadzonych przez studentów Politechniki Rzeszowskiej w ramach Programu PROJEKTOR- SPOTKANIA Z PASJĄ (zajęcia odbyły się w formie on-line).

Nasi uczniowie dowiedzieli się, że na robotykę składają się różne dziedziny, między innymi matematyka, informatyka, fizyka. Przydatne jest także logiczne myślenie. Wszystkie te aspekty zostały poruszone na zajęciach m.in. poprzez grę integracyjną, podczas której uczestnicy poznali pojęcia z różnych dziedzin powiązanych z robotyką, ale także uczyli się współpracy – aby wygrać i odpowiedzieć na wszystkie pytania wymagana była umiejętność pracy w grupie, bez której osiągnięcie celu nie było możliwe.

Następnie podczas krótkiej rozmowy uczniowie mogli poznać podstawy robotyki – kiedy powstała, czym się zajmuje i gdzie ją spotykamy.

Największą popularnością cieszyła się jednak  gra w  Minecraft, podczas której nasza młodzież najpierw poznała działanie podstawowych bramek logicznych, a następnie sprawdzała wiedzę zdobytą na warsztatach– uczniowie mieli za zadanie przejść labirynt, w którym, jako podpowiedzi, umieszczone były pytania z różnych wyżej wymienionych dziedzin.

Podczas spotkania z pasją uczestnicy mieli szansę samodzielnie w domu przeprowadzić pokazane przez studentów eksperymenty. Poznali również niesamowite roboty zbudowane z klocków LEGO Mindstorms

Odbiór zajęć przez naszą młodzież był bardzo pozytywny. Mamy nadzieję, że udział w  projekcie przyczynił się do lepszego poznania tej wspaniałej dziedziny, jaką jest robotyka, a może nawet zainspirował kogoś do poszerzenia swojej wiedzy i kompetencji w jej zakresie.

Poniżej prezentacja przesłana przez prowadzących. Zachęcamy do obejrzenia ?

Udostępnij na Facebook'u