W dniach 10-16 maja 2021r. uczniowie klasy VII oraz część uczniów kl. VIa, pojechali na
wycieczkę szkolną do Zakopanego, wygraną w Ogólnopolskim Konkursie organizowanym przez Fundacje Honor Pomagania Dzieciom – ALMA MATER.

Wycieczka ukierunkowana była na aktywny wypoczynek, rekreację i podziwianie wspaniałych górskich widoków. Podczas pieszych wycieczkę uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek związanych z folklorem i przyrodą podhalańską. Zwiedzili Kuźnice, klasztor Albertynów i Albertynek, weszli pieszo na Gubałówkę, wędrowali malowniczą doliną Strążyską do wodospadu Siklawica, odbyli pieszą wędrówkę drogą pod Reglami do Doliny ku Dziurze, zwiedzili miejscowe kościoły, w tym Sanktuarium Narodowe Matki Bożej Fatimskiej oraz cmentarz na Pęksowym Brzyzku, na którym pochowani zostali min. Kornel Makuszyńki, Kazimierz Przerwa Tetmajer, Witkacy. Wielkie wrażenie zrobił na uczestnikach wycieczki wjazd wyciągiem na Wielką Krokiew oraz codzienne spacery zakopiańskim deptakiem Krupówki. Oprócz zwiedzania był czas na zabawę, każde popołudnia dla chętnych uczniów zaplanowane były dodatkowe atrakcje m.in. Myszogród, Papugarnię, Domek do góry nogami, Muzeum figur woskowych, labirynt luster, Czerwony Dwór, warsztaty produkcji oscypka w Muzeum Oscypka.

Podczas wyjazdu nauczyliśmy się, że w górach nie ma złej pogody, ale tylko źle ubrani turyści. Ponadto wyjazd pozwolił poznać uroki Tatr i Zakopanego, odpocząć od codziennych zajęć oraz zintegrować wszystkich jej uczestników.

Poniżej fotorelacja z wyjazdu.

Udostępnij na Facebook'u