Nasza uczennica klasy VIII zdobyła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie literackim z Ossolineum „do centrum polszczyzny”.

Uczniowie Naszej szkoły wzięli udział w projekcie edukacyjnym dla dzieci i młodzieży pod tym samym tytułem, przeprowadzonym przez Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu.

W projekcie tym wzięło udział pięć szkół z całej Polski, wybranych nieprzypadkowo. Każda z nich ma jakiś związek z postacią znanego polskiego pisarza, którego rękopisy znajdują się w tym muzeum.

Celem projektu oraz konkursu było zainspirowanie młodzieży do odkrywania w wyjątkowy sposób historii znanych polskich pisarzy i ich dzieł. Nasi uczniowie zgłębiali twórczość patrona naszej szkoły oraz poznawali ciekawostki z jego życia. Dodatkowo mieli okazję poznać bardzo interesującą i nieznaną im technikę fotografii analogowej, jaką jest solarigrafia.

Efektem projektu był konkurs literacki pod hasłem: „Tego nie wie Wikipedia! Literackie sensacje z naszej okolicy”.

Natchnieniem pracy konkursowej miał być związek twórcy lub jego utworu z rodzinną miejscowością. Jak widać po wynikach konkursu nasza uczennica Gabrysia zrobiła to doskonale, pisząc opowiadanie pt.: „Reymont za młodości”. Brawo Gabrysiu!

Nagrodą za zdobycie pierwszego miejsca, oprócz nagród rzeczowych, będzie opublikowanie pracy Gabrysi w publikacji poprojektowej rozesłanej do szkół i instytucji kultury w Polsce.

Gabrysiu wielkie gratulacje!

Życzymy dalszych sukcesów literackich i nie tylko!

Wyniki konkursu (kliknij, aby przejść na stronę)

Udostępnij na Facebook'u