Pasowanie na ucznia to bez wątpienia ważna uroczystość nie tylko w życiu pierwszoklasistów, ale i społeczności szkolnej , odbywająca się w naszej szkole tradycyjnie w październiku.
26 października 2018r. 24 uczniów klasy I zostało włączonych w poczet braci uczniowskiej.

Zanim to jednak nastąpiło, pierwszoklasiści wystąpili w przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyni pani Jolanty Juraś programie artystycznym opartym na baśni ,,Alicja w Krainie Czarów”. Razem z Alicją i Królikiem odbyli podróż podczas, której popisali się wiedzą i umiejętnościami. Udowodnili, że potrafią doskonale recytować i śpiewać, a także, że kochają swoją Ojczyznę.


Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie na sztandar szkoły przez najmłodszych uczniów naszej szkoły, w obecności, nauczycieli, uczniów, zaproszonych rodziców i kolegów z przedszkola, przysięgi uczniowskiej. Pierwszoklasiści zobowiązali się do bycia dobrym Polakiem i kolegą, kochania swojej Ojczyzny, dbania o dobre imię szkoły, pilnej nauki, szacunku dla nauczycieli i rodziców. Pan dyrektor Piotr Łaski dokonał symbolicznego pasowania wielkim ołówkiem, a wychowawczyni wręczyła pamiątkowe dyplomy.


Na zakończenie uroczystości uczniowie klasy I otrzymali upominki: od kolegów z klasy II- własnoręcznie wykonane zakładki do książek, od samorządu uczniowskiego -ozdobne ołówki, a od kolegów z przedszkolnej zerówki- słodycze. Po ceremonii dzieci zapozowały do wspólnej fotografii, a potem udały się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Był to dzień pełen emocji i wzruszeń zarówno dla uczniów jak i ich rodziców.

Udostępnij na Facebook'u