W dniu 27 września 2018 r. klasa I gościła na lekcji funkcjonariusza policji pana Jacka Piechuta, starszego sierżanta z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach. 

Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji prewencyjnej ,,Odblaskowe Pierwszaki”, a jego celem było przybliżenie zasad bezpieczeństwa obowiązujących uczestników ruchu drogowego. Szczególną uwagę zwrócono uczniom na właściwe przekraczanie jezdni, chodzenie lewą stroną drogi, jeśli nie ma chodnika oraz obowiązku noszenia kamizelek i elementów odblaskowych po zmroku. Pierwszoklasiści dowiedzieli się jakie zagrożenia mogą napotkać w czasie drogi do szkoły, powrotu do domu i jak im przeciwdziałać, w jaki sposób postępować w kontakcie z obcą osobą czy agresywnym psem. Podzielili się swoją wiedzą w tym temacie. Ponadto pan policjant przybliżył istotę swojego zawodu i podkreślił jak ważna jest dbałość o własne bezpieczeństwo. 
Na zakończenie tego miłego spotkania uczniowie klasy I otrzymali znaczki odblaskowe, które obiecali nosić przy plecakach.

Udostępnij na Facebook'u