Drugi rok z rzędu Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Lipcach Reymontowskich przystąpiła do Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr”.

„Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej”…

Głównym celem konkursu jest kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego.
„Myślenie komputacyjne jest procesem, w którym znajduje się rozwiązania do problemów z różnych dziedzin przy czym świadomie wykorzystuje się metody i narzędzia informatyczne. Na jego proces składają się m.in.: rozłożenie problemu na części składowe, rozpoznanie prawidłowości, eliminowanie nieistotnych elementów, tworzenie algorytmu czyli rozwiązanie problemu”.

Udział w konkursie poprzedził ponad miesiąc przygotowań podczas zajęć z informatyki. Do konkursu w naszej szkole zgłosiło się pięciu uczniów w kategorii Skrzat (klasy 1-3), osiemnastu w kategorii Benjamin (klasy 4-6) oraz trzynastu w kategorii Junior (klasy 7-8).
Jak co roku uczniowie mieli do rozwiązania aż 24 zadania.

Miło nam zakomunikować iż:

Jednym z laureatów I miejsca został Wiktor Stefaniak (kl. 6). W poprzednim roku uzyskał wyróżnienie.
Wyróżnienie w tegorocznej edycji uzyskał natomiast Dominik Rzadkiewicz (kl. 6).

Warto także nadmienić iż w tym roku, w kategorii skrzat (klasy 1-3) wystartowało 2994 uczniów, w kategorii Benjamin 5378 (klasy 4-6), a w kategorii Junior 4267 (klasy 7-8).

Serdecznie dziękujemy Panu Markowi Sałkowi Wójtowi Gminy Lipce Reymontowskie za odwiedzimy i ufundowane nagrody.

Dziękujemy Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej za ufundowanie nagród książkowych dla Laureatów.

Udostępnij na Facebook'u