W dniu dzisiejszym w hali sportowej Szkoły Podstawowej z Nowego Dworu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Skierniewickiego Ziemskiego w koszykówce-Igrzyska Dzieci (klasy 4-6).

Do zawodów zgłosiło się 10 drużyn: 5 dziewcząt i 5 chłopców.

Nasi chłopcy trafili do grupy A, w której rywalizowali z drużynami z Kowies i Godzianowa.

Już pierwszy mecz pokazał, że nasi chłopcy mogą w tym turnieju osiągnąć wiele, gdyż wygrywamy z Godzianowem 11:2.

Drugie spotkanie to „bój” z dobrze przygotowaną ekipą z Kowies. Finalnie jednak wygrywamy 10:6 i awansujemy z grupy z pierwszego miejsca.

W finale trafiamy na zwycięzców grupy B, drużynę Dębowej Góry. Wygrywamy 16:2.

CHŁOPCY zostają MISTRZAMI POWIATU

Skład chłopców:

Barańczyk Jan(6b), Bednarek Tobiasz(6b), Czerwoński Bartłomiej(6a), Dróżka Mikołaj(5a),
Karliński Antoni(6a), Krychniak Adam(6b), Kuchta Jakub(5a R-rezerwowy), Muruk Oskar(5b R), Pietrowski Jerzy(kl.6a), Sałek Tymoteusz(6a), Sierociński Miłosz(6b), Snopek Szymon(6b).

Ogromne brawa należą się dla Jerzego Pietrowskiego, wychowanka MKS Ósemka Skierniewice, który zachwycał grą na parkiecie.

Dziewczęta w wyniku losowania również trafiają do grupy A.

Pierwszy mecz z Dębową Górą nie układa się po naszej myśli. Błędy w obronie sprawiają, że przegrywamy spotkanie 4:6.

Drugi mecz to walka o wszystko. Dziewczęta stają na wysokości zadania i wygrywają z Kowiesami 6:2. Niestety to spotkanie kosztowało nasze zawodniczki dużo wysiłku, co miało przełożenie na późniejszy finał.

W meczu o pierwsze miejsce gramy z bardzo mocną drużyną z Godzianowa. Ulegamy 2:12.

Cieszymy się jednak, gdyż DZIEWCZĘTA zostają WICEMISTRZYNIAMI POWIATU

Skład dziewcząt:

Baleja Aleksandra(6b), Barańczyk Lena(6a), Dąbrowska Jagoda(6b),Gabriela Koczywąs(6b), Kolis Maja(kl.6a), Kotyna Julia(6a), Pola Maj(5b), Skrobsz Maja(6a), Szczechowicz Roksana(5b), Szkup Aleksandra(6b), Śmiechowska Maja(6a), Lena Wójt(5b).

Wielkie brawa dla naszych młodych sportowców 👏👏👏. Wiemy ile trudu kosztował Was dzisiejszy sukces. Okupiony również mniejszymi i większymi kontuzjami.

Należy dodać, że na dzisiejszym turnieju debiut miały, pachnące jeszcze nowością, stroje sportowe od Marek Sałek Wójt Gminy Lipce Reymontowskie oraz Gmina Lipce Reymontowskie. Stroje otrzymaliśmy nie tak dawno, bo pod choinkę.

Dziękujemy. Nasi uczniowie wyglądali w nich fantastycznie.

Udostępnij na Facebook'u