Uczniowie klasy 2 włączyli się do udziału w kampanii społecznej Cartoon Network pt. ,,Bądź kumplem, nie dokuczaj!” pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka i Ministerstwa Cyfryzacji. W tym roku ambasadorem kampanii został piłkarz reprezentacji Polski – Robert Lewandowski.

Celem akcji jest propagowanie koleżeńskich zachowań, promowanie postawy reagowania oraz przyjaznego zachowania wśród kolegów i koleżanek ze szkoły, zwiększanie świadomości na temat różnorodności osób i społeczeństw oraz kształtowanie postawy otwartości i wzajemnego szacunku w różnorodnej społeczności.

Podczas zajęć warsztatowych uczniowie uczestniczyli w zabawach integrujących zespół klasowy, rozmawiali na temat swoich emocji i relacji z rówieśnikami, tworzyli własne kreacje superbohatera, poznawali elementy wybranych kultur szukając między nimi podobieństw i różnic. Zapoznali się z ,,Kodeksem kumpla” oraz dowiedzieli się, gdzie w trudnych sytuacjach szukać wsparcia i pomocy. Zajęcia zostały uatrakcyjnione filmami, których bohaterami są polscy piłkarze- ambasadorowie poszczególnych edycji kampanii. Uwieńczeniem programu było otrzymanie CERTYFIKATU KLUBU KUMPLA!

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej:
http://badzkumplem.cartoonnetwork.pl/

Udostępnij na Facebook'u