Z dumą zawiadamiamy, iż 5 uczniów i 7 uczennic naszej szkoły wzięło udział w pierwszej polskiej edycji konkursu „What’s Your Story?” organizowanego przez firmę Trend Micro Polska w ramach globalnego programu Internet Safety for Kids and Families (ISKF).

Konkurs organizowany jest lokalnie w 9 krajach, między innymi w Stanach Zjednoczonych i Japonii.
Konkurs skierowany był do dzieci szkół podstawowych i polegał na udzieleniu odpowiedzi na pytanie: „Jak wyglądałoby Twoje życie, gdyby Internet przestał dziś istnieć?”. Formą odpowiedzi mógł być 2-minutowy film lub plakat.

Główną ideą konkursu i całego programu Internet Safety for Kids & Families jest przede wszystkim edukacja. Trend Micro chce pokazać Dzieciom i Rodzicom, jak ważna jest nauka funkcjonowania w świecie on-line, w którym należy przestrzegać określonych zasad aby było bezpiecznie. Jest to o tyle istotne, że jak wynika z badania przeprowadzonego wśród rodziców dzieci do 16 roku życia (badanie wykonane przez Trend Micro w Polsce w czerwcu 2020 r.), pomimo regulaminów Facebooka i TikToka, które określają minimalny wiek użytkownika na 13 lat, co drugie dziecko w wieku 8-12 lat korzysta z tych mediów społecznościowych. Ponadto aż 1/3 rodziców przyznaje, że nie potrafiłaby ustawić kontroli rodzicielskiej na telefonie, tablecie lub komputerze dziecka.

Wraz z udziałem w konkursie w całej naszej szkole zrodziła się dyskusja dotycząca fajnych rzeczy, które można wykonywać, gdy zabraknie Internetu. Najbardziej zaskoczyło nas wszystkich odkrycie, że tak naprawdę wcale nie musimy czekać aż zniknie Internet, a poza światem wirtualnym jest mnóstwo ciekawych aktywności i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone 1 czerwca 2021 r. Z 12 uczniów i uczennic, aż troje otrzymało wyróżnienia.

Są to:

  • Mikołaj Dróżka kl. 2a
  • Maria Kupisz kl. 2b
  • Nikola Stefaniak kl. 3

A oto ich prace:

Poniżej prace pozostałych uczestników konkursu:

Marysia, Nikola i Mikołaj od organizatorów konkursu otrzymali bony o wysokości 100 zł do Empiku, a wszyscy uczestnicy przydatne gadżety (worki, smycze, przesłony do kamer, czapeczki). Rada Rodziców z naszej szkoły ufundowała pamiątki w postaci książek i pięknych dyplomów. Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji 😊

Poniżej link do całego wydarzenia:

https://whatsyourstory.trendmicro.pl/winners-list/

Konkurs what's your story
Udostępnij na Facebook'u